Спільний проєкт з КМДА “Комплексна соціальна адаптація”

Завантажити презентацію проекту


Проект: “Соціальна адаптація як філософія буття під час військової загрози

Завантажити презентацію проекту


Студенти спеціальності “Соціальна робота” взяли участь в відеоконкурсі Erasmus Days та розповіли про бажання участі в проєктах соціальної роботи та волонтерства

подробиці >>


Як стати волонтером у Європейському корпусі солідарності:

🔹 Програма Erasmus+ надає можливості не тільки для навчання, але й волонтерства. Бажаєте стати частиною проєкту? Ось кілька ресурсів, завдяки яким можна долучитися:
•  докладніше познайомитися з метою, умовами та перевагами участі у волонтерських програмах на сайті Європейського корпусу солідарності;
•  офіційна фейсбук-сторінка Erasmus+ Молодь та Європейського корпусу солідарності в Україні, яка інформує про найсвіжіші заходи та можливості;
•  за напрямом Молодь для України відповідає організація Salto-Youth (сайт, фейсбук-сторінка);
•  пошук за базою акредитованих організацій та активних проєктів, до яких зараз можна приєднатися.
💭 Мобільність в телеграм | інстаграм | фейсбук | на сайті. З питаннями сюди або на пошту mobilnist@kpi.ua. Успіхів!
Еразмус (англ. Erasmus) — програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі.
• Тобто Еразмус і є програмою, для нього немає волонтерських програм.
• Детально про Еразмус можна знайти багато інформації на сайті НЕО (https://erasmusplus.org.ua/) та європейської комісії (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en).
• Кращий ресурс для пошуку волонтерських можливостей в країнах ЄС – https://europa.eu/youth/solidarity_en
• Тривалість волонтерства, як правило, на період до 1 року. Можуть брати участь всі охочі від 18 до 30 років (знову ж таки як правило, для кожної пропозиції є свої вимоги). Волонтерів відбирають по CV, мотиваційному листу та інколи проводять онлайн співбесіди.

Виставка світлин з волонтерських проєктів програми Erasmus+ у 2014-2020 роках


.

Проєкт випускників ФСП – літклуб Leport

Гавва_літклуб1
Гавва_літклуб2
Гавва_літклуб3
Гавва_літклуб

Leport зареєструвано як громадська організація «Літературна платформа Лепорт»

Leport регулярно проводить відкриті лекції на теми, пов’язані з філософією та мистецтвом, бере участь у Школі першокурсника КПІ.
Leportik – розвиваючий клуб для дітей і батьків.Більшість організаторів «лепортіка» стали працювати в школах, студіях, дитячих садках тощо.
У 2017 році ГО «Літературна платформа Лепорт» взяла участь у конкурсі проектів від Громадського бюджету Києва (ГБК). Результатом стало відкриття в Бібліотеці КПІ освітніх студій Гретера і Криванека.
Четверо учасників літклубу Leport (троє з яких – випускники ФСП) вирішили продовжити своє навчання у КПІ, ставши аспірантами кафедри філософії у 2018 році започаткували щорічну міжнародну науково-практичну конференцію в КПІ, присвячену філософії та культурі в хронотопі технічного університету.
В 2018 році Leport розробив власну просвітню та розважальну програму на українському інтернет-телебаченні UKRLIFE.TV
У березні 2018 року з ініціативи Leport у КПІ було створено популярний дискусійний клуб – «Гармата»


.

Волонтерський онлайн проєкт «ТІРЕСІЙ»

Волонтерський онлайн проєкт «Тіресій» – безоплатна діяльність колективу викладачів кафедри філософії ФСП КПІ ім. Ігоря Сікорського в якості агентів соціальної роботи, кураторів груп із клієнтами – студентами спеціальності «соціальна робота» цієї кафедри (із перспективою залучення партнерів – кафедр інших університетів) на основі zoom комунікації. Мотивацією даної діяльності є усвідомлення членами колективу кафедри того факту,що студенти, які формувались, перебуваючи під опікою (поради, можливість бачити приклади культури поведінки, цінні настанови, смислові орієнтири) своїх наставників – викладачів, та відчували згуртованість колективу: студентського, аспірантського, викладацького складу кафедри, наразі опинились у ситуації ізольованої локації й єдиного формату взаємодії: навчального процесу в онлайн комунікації. Отже, необхідним є створення умов, ініціювання інформаційних майданчиків неформальної взаємодії із можливістю реалізації культурних заходів консолідації колективу для здійснення соціально виховних, ціннісно орієнтуючих намірів викладачами кафедри, які усвідомлюють власну відповідальність за майбутнє студентів, сфера діяльності яких – соціальна робота.

ТІРЕСІЙ

Онлайн-зустріч «Віртуальне ЛЕГО – свято студентського життя після сесії”

Проєкт «Тіресій» розгортається – онлайн-зустріч «Віртуальне ЛЕГО – свято студентського життя після сесії»

Онлайн-комунікація «Віртуальна зустріч – мануальна творчість»


.

Гурток “Зелена соціальна робота, соціальна інженерія та сталий розвиток”

Кафедра філософії готує фахівців зі спеціальності Соціальна робота (спеціалізації Міжнародні соціальні проекти та волонтерська діяльність) з огляду також і на Цілі сталого розвитку та Європейський зелений курс.

Гурток «Зелена соціальна робота, соціальна інженерія та сталий розвиток» працює вже 2 роки під керівництвом викладача кафедри філософії Петрової світлана Олександрівни. В планах гуртка поточні засідання, зустрічі з фахівцями відповідних галузей та залучення студентів до волонтерської діяльності. Одним з найцікавіших напрямків діяльності гуртка є участь наших студентів в якості волонтерів в проекті «Зелена Школа» https://www.facebook.com/ecoschoolua. Студенти долучаються до організації заходу як волонтери і отримують відповідний досвід, а також мають можливість безкоштовно відвідати лекторій.

 «Зелена школа» для наших студентів – не лише досвід волонтерства та організаційної діяльності, навчання у фахівців-практиків, а також нові знайомства та відповідно нарощування соціального капіталу.

85258711_839235466521482_8869184543723094016_o

.

Роль студентської соціальної служби в навчанні наших студентів

З самого початку навчання за спеціальністю Соціальна робота (спеціалізація Міжнародні соціальні проекти) в межах навчальної дисципліни «Введення до спеціальності» студенти знайомляться з практичною роботою соціальних працівників та діяльністю соціальної служби.
Семінарські заняття з дисципліни «Введення до спеціальності» проводяться в приміщенні Відділу соціально-психологічної роботи – Студентська соціальна служба КПІ ім. Ігоря Сікорського. Це не просто класичні семінари, а робота в колі, тренінгові вправи, зустрічі з практикуючими фахівцями та ін.
Занурення в соціокультурний простір практичної реалізації соціальної роботи, знайомство з напрямками та специфікою діяльності соціальної служби, можливість поставити питання керівнику соціальної служби, соціальним педагогам та психологам, і відповідно дізнатись про їх професійне повсякденне життя, завдання, плани, труднощі та ін., і звісно відчути їх настрій та ентузіазм – це старт, що дає натхнення на подальші 4 роки навчання.
Знайомлячись з роботою Студентської соціальної служби студенти долучаються до волонтерської діяльності в її проектах, а згодом розробляють та втілюють свої соціальні проекти в тому числі і на базі Студентської соціальної служби, що також є організацією де студенти можуть проходити переддипломну практику.
1