З 12 по 16 травня 2025 р. на базі кафедри філософії факультету соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Філософія». До участі запрошувалися студенти всіх спеціальностей університету. У олімпіаді взяли участь студенти, які надіслали на адресу оргкомітету інформаційний постер на тему з актуальних проблем сучасної філософії, а також заповнену анкету учасника.
Завдання, які пропонувалися в ході олімпіади:
- Конкурс постерів – І тур олімпіади.
- Постерний захист в онлайн-форматі на платформі Zoom – ІІ тур олімпіади.
Шістнадцятого травня 2025 року відбулася ІІ тур олімпіади. Обговорення відбувалися в гібридному форматі: більшість спікерів виголошували доповіді у онлайн-форматі з включенням через Zoom, але деякі учасники надіслали записи виступів. Модерувала захід Ольга Потіщук, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри філософії.
На початку філософських змагань перед учасниками виступив завідувач кафедри філософії, кандидат філософських наук, доцент Роман Богачев. Він підкреслив, що така подія вже не перший раз відбувається у стінах університету, що свідчить про високий рівень професорсько-викладацького складу кафедри філософії факультету соціології і права, подякував учасникам олімпіади за активність та оригінальні аргументи, за мужність у відстоюванні власної позиції та зацікавленість у вивченні філософії.
У ІІ турі взяли участь 22 студенти, які пройшли попередній відбір. Серед тем переможців І туру були:
- «Постправда: чи існує ще об’єктивна реальність?»;
- «Чи можна перемогти пропаганду? Критичне мислення у цифрову епоху»;
- «Штучний інтелект: новий Сократ чи новий тиранічний Левіафан?»;
- «Космічна колонізація: нова етична відповідальність людства»;
- «Культура скасування: суспільна справедливість чи нова цензура?»;
- «Релігія vs. атеїзм: чи можлива моральність без віри?»;
- «Війна в Україні та глобальні екологічні виклики»;
- «Чи потрібна філософія у світі ChatGPT і штучного інтелекту?» та інші.
Учасниками олімпіади були представники 13 навчальних груп з 6 провідних факультетів та інститутів університету. Загальна кількість учасників склала біля 40 осіб.
За результатами олімпіади місця розподілилися таким чином:
І місце – Музиченко Кирило, студент ІСЗЗІ.
І місце – Вареник Софія, студентка ФММ.
І місце – Чорноштан Анастасія, студентка ФММ.
ІІ місце – Кліменко Дар’я, Грудок-Костюшко Вікторія, студентки ФЛ.
ІІ місце – Богданова Олександра, студентка ІПСА.
ІІ місце – Гіроль Анна, студентка ФСП.
ІІІ місце – Сімоненко Анастасія, студентка ІПСА.
ІІІ місце – Горбач Ангеліна, студентка ФТІ.
ІІІ місце – Галактіонова Антоніна, студентка ФПМ.
Окремими дипломами були відзначні: Музиченко Кирило «За ґрунтовне філософське дослідження та активізацію діалогічного спілкування»; Дрозд Анна «За креативність у філософському дослідженні», Фіщук Лілія «За оригінальність філософської думки».
Під час урочистого нагородження переможців олімпіади члени журі підкреслили значення філософії у системі гуманітарно-технічної освіти й важливість професійної підготовки спеціалістів у сфері науки та техніки, що є запорукою впровадження принципу політехнізму в сучасному українському освітянському просторі.
В свою чергу, студенти підкреслили, що їм було дуже цікаво взяти участь у такому форматі олімпіади, оскільки ця форма співпраці з представниками різних факультетів та академічних груп університету сприяла знайомству з цікавими людьми і розширенню філософського світогляду.