7-8 грудня ми зібралися у Києві, щоб обговорити найважливіші аспекти соціальної роботи в громадських організаціях німецької спільноти України. Семінар став не лише платформою для обміну досвідом, а й місцем, де народжувались ідеї для майбутніх ініціатив!
✅ Що встигли зробити?
💬 Відверті дискусії про виклики й перспективи реалізації соціальних програм на 2024-2025 роки. 🧠 Мозковий штурм, під час якого обговорювали допомогу на дому, роль мобільних застосунків і взаємодію поколінь під модерацією Ангеліни Шардт – президента Асоціації німців України та мультиплікатора “BIZ-Ukraine”.
🌟 Практичні кейси від Світлани Діль, фасилітаторки інтерактивної виставки Mental Trek. Методика, яка спонукала учасників брати активну участь у процесі вивчення питання, бути відкритими і ділитися власним досвідом у пошуку відповідей ня важливі питання ментального благополуччя.
💬 Обговорення можливостей фінансування соціальних ініціатив, таких як допомога студентам, Школа третього віку та Академія для сеньйорів, а також програм AF 70, що включають нецільову допомогу, продуктові пакети та організацію операцій, під керівництвом Вікторії Цуркан, фахівця з програм соціальної підтримки БФ “Товариство розвитку”.
💡 Залучення державних програм підтримки та співпраця з місцевими органами влади, які висвітлив Ігор Мещан, доцент кафедри Філософіі Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, директор департаменту соціального розвитку Київської обласної державної адміністрації.
🙌 Волонтерський рух та залучення молоді до соціальної роботи. Алла Вольф, керівниця ГО «Лозівське міськрайонне товариство німців “Відергебурт”», поділилася прикладом успішної організації волонтерських ініціатив у Лозовій, які не лише підтримують громаду, але й мотивують молодь активно брати участь у соціальних проєктах.
Людмила Коваленко-Шнайдер, керівниця «BiZ-Ukraine» та «Німецький Дім – Київ», задавала тон усьому семінару, координуючи роботу учасників і надихаючи їх новими ідеями.
На завершення всі отримали сертифікати та готовність активно втілювати соціальні ініціативи у своїх громадах!
Дякуємо спікерам, модераторам і кожному учаснику за активність, ідеї та небайдужість! 💙💛
📸 Не пропустіть відео із найяскравішими моментами, яке ми скоро викладемо!
Проєкт проводився з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ та комплексного територіального розвитку Німеччини через БФ “Товариство Розвитку”.