Сьогодні про те, що означає бути волонтером розповідає студентка 4 курсу спеціальності 231 «Соціальна робота» спеціалізації «Міжнародні соціальні проекти та волонтерська діяльність» – Діана Мудрак.
«Ще на 1 курсі я стала цікавитися можливостями для молоді за межами університету, щоб розвиватися різнобічно, знаходити нові знайомства та з користю проводити вільний час. Окрім того, це дає краще розуміння своєї громади, міста/країни у якій ти живеш. Ти починаєш бачити та помічати проблеми навколо, але так само ти можеш долучитися до їх вирішення, що дуже мотивує.
У перший місяць навчання я доєдналася до міжнародної молодіжної організації AIESEC, основними напрямами якої є волонтерство, стажування та крос-культурний розвиток молоді.
Я обрала напрямок, у якому ми залучали волонтерів зі всього світу на українські соціальні проєкти, які проводила ця організація. Там я отримала безліч корисних навичок, цікавих знайомств і «підтягнула» англійську мову, адже все спілкування відбувається іноземною мовою. Навіть зараз я досі спілкуюся із волонтерами з Тунісу та Єгипту.
На 2 курсі я мала менше вільного часу, тому долучалася до локальних волонтерств у Києві на день-два, наприклад, я неодноразово була волонтеркою на благодійному заході «Кураж». Там ми створювали інклюзивний простір на час проведення заходу для всіх охочих, я допомагала людям з інвалідністю, якщо вони цього потребували, допомагала координувати декілька зон, була аніматоркою для дітей тощо.
Подібні волонтерства можна легко знайти на різних телеграм-каналах.
На 3 курсі, після пом’якшення карантинних заходів, я дізналася про волонтерську організацію БУР («Будуємо Україну разом») і почала долучатися до різних заходів. Я брала участь у прибиранні лісу, облаштуванні території для відпочинку, створенні літнього кінотеатру у соціальному будинку, проведенні ділової гри для молоді «Світ громад».
На мою думку, волонтерські заходи – це чудова можливість розширити свій кругозір, адже волонтери стикаються з дуже різними завданнями. Бути волонтером означає вміти швидко адаптуватися до незвичних умов, заводити нові знайомства, проявляти ініціативність. На всіх цих заходах я знайомилася з новими людьми і багато чого робила вперше, наприклад спілкувалася з дитиною із аутизмом, або через посольство Китаю намагалася дістати дозвіл на в’їзд для волонтерки, або висаджувала дерево».
Гордимося нашою студенткою!