5 березня 2024 року в Києві відбувся воркшоп на тему: «Інтеграція цифрових рішень у систему соціального захисту». Захід був організований за співпраці Департаменту соціального розвитку та ветеранської політики Київської обласної державної адміністрації, кафедри філософії КПІ імені Ігоря Сікорського та Благодійного фонду «Право на захист».
«Упевнений, що комунальні та державні заклади зможуть найкраще опанувати та запровадити цифровізацію наших послуг задля людей, задля нашої перемоги! Дуже дякую БФ “Право на захист”, з якими ми дуже давно співпрацюємо за те, що продовжують працювати з темою цифровізації», — привітав присутніх на воркшопі керівників інтернатних установ, територіальних центрів, ЦНАПів, надавачів соціальних послуг Київської області Ігор Мещан, кандидат соц наук, доцент кафедри Філософії, директор департаменту соціального розвитку та ветеранської політики Київської обласної державної адміністрації.
Анастасія Бурау, заступниця адвокаційної координаторки БФ «Право на захист», наголосила, що цифрова трансформація соціальної сфери — це не просто перехід від паперових форм до електронних.
«Це кардинальна зміна підходів до управління, обслуговування громадян і взаємодії між державою та суспільством. У світлі глобальних викликів, з якими ми стикаємося, включаючи пандемію COVID-19 і повномасштабне вторгнення, цифровізація стає не лише інструментом ефективності, а й ключем до забезпечення стабільності й безпеки соціальних гарантій», — зазначила вона.
Модерувала захід Марина Барис, координаторка проєкту «Цифровізація державних послуг: сприяння доступу для постраждалих від конфлікту громад та вразливих груп в Україні», що реалізує БФ «Право на захист» за підтримки Європейського Союзу та в партнерстві з Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ, в межах якого й проходив воркшоп.
Під час воркшопу були розглянуті одні з першочергових питань соціальної сфери, що виникають сьогодні. Зокрема, був розглянутий стан цифрової трансформації у сфері соціального захисту в Україні, а також приділена увага ключовим аспектамм та особливостям застосування та практичного використання Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
До заходу приєднались близько 40 учасників офлайн та понад 100 учасників в онлайн-режимі, які працюють та очолюють комунальні та державні заклади, що надають соціальні послуги на території Київської області.
Ми дякуємо учасникам і партнерам за участь у заході!