Двадцять п’ятого червня 2024 року відбулася презентація Програми публічного обговорення «Стратегія когнітивної деокупації, або що Україна може протиставити політиці рф на тимчасово окупованих територіях». Цей захід буде організований в рамках проєкту “Підтримка стійкості України до викликів, що зростають, та наслідків війни”, який реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Організатором виступила Національна платформа стійкості та згуртованості. Обговорення відбувалися в гібридному форматі: більшість спікерів виступали офлайн (конференц-зала “Укрінформ”), але деякі в онлайн-форматі з включенням через Zoom.
У роботі заходу взяли активну участь к.і.н., доцент кафедри філософії Андрій Фесенко на панельній дискусії «Мультиплікація підходів когнітивної деокупації на процеси реінтеграції, відновлення, ліквідації наслідків війни» та студенти Національного технічного університету України “КПІ імені Ігоря Сікорського”.
Основна мета дискусії спрямована на актуалізацію засад, принципів та інструментів когнітивної деокупації тимчасово окупованих територій України шляхом відкритого обговорення напрямів та існуючих практик. До публічного обговорення Програми були залучені представникі органів влади, експерти проєкту, регіональні координатори Національної платформи, журналісти.
Модератором заходу виступив Олександр Янковський, журналіст, ведучий програми “Новини Приазов’я” на “Радіо Свобода”.
Із вітальним словом до учасників звернулася Тищенко Юлія, співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості. Головними спікерами першої частини обговорення «Когнітивна деокупація як складова суспільної реінтеграції: підходи, завдання, ініціативи, взаємодія» стали: Таміла Ташева – постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим; Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу; Дмитро Теперик – експерт з питань безпеки, Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ); Євген Бондаренко – керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим; Ігор Розкладай – заступнику директорки Центру демократії та верховенства права, головний експерт з медійного права та модерації контенту в соціальних мережах.
Основна тематика дискусій другої частини Програми публічного обговорення «Мультиплікація підходів когнітивної деокупації на процеси реінтеграції, відновлення, ліквідації наслідків війни» була представлена такими напрямками: інструменти рф для когнітивної окупації та динаміка змін на тимчасово окупованих територіях;стратегія когнітивної деокупації: основні підходи та інструменти;аналіз та оцінка ризиків для когнітивної деокупації;роль когнітивної деокупації у посиленні соціальної згуртованості;що потрібно для формування довгострокової політики когнітивної деокупації тощо.