21 березня 2023 року, з нагоди Всесвітнього дня соціальної роботи, відбулась зустріч Міністерки соціальної політики України Оксани Жолнович з експертами – представниками освітнього середовища, на якій було презентовано й обговорено нову стратегію розвитку соціальної роботи в Україні в контексті сучасних викликів російсько-української війни та євроінтеграційних процесів у державі.
КПІ ім. Ігоря Сікорського мала честь представляти професорка кафедри філософії Лариса Кальченко, гарантка освітньо-професійної програми «Міжнародні соціальні проекти та волонтерська діяльність» підготовки магістрів за спеціальністю 231 Соціальна робота.
Презентуючи нову візію розвитку соціальної сфери України, пані Міністерка зазначила, що «сучасна стратегія розвитку соціальної роботи в державі полягає у створенні ефективної людино-орієнтованої системи соціальних послуг в умовах безбар´єрності. Місія Стратегії – спроможність людини та сім´ї досягати добробуту та гідного життя».
Оксана Жолнович закликала представників наукового середовища до співпраці в межах пріоритетних напрямів роботи Мінсоцполітики, серед яких: «виховання дітей в сім’ї, включення людей з інвалідністю в суспільне життя, ефективна система соціальної підтримки пенсійного та соціального страхування, доступ до якісних соціальних послуг та цифровізація системи надання соціальних послуг».
Зі слів пані Міністерки, одними з ключових партнерів Мінсоцполітики в реформуванні соціальної сфери є саме заклади вищої освіти, що готують фахівців із соціальної роботи, адже належна підготовка соціальних працівників ще на етапі навчання допомагає забезпечити у майбутньому системний підхід до надання допомоги людям, які її потребують.
«Сьогодні в центрі уваги Мінсоцполітики також соціальні працівники – фахівці, які безпосередньо надають послуги людям. Від їхньої професійності, від рішень, які вони приймають, залежать долі та життя людей. Якісне навчання соціальних працівників має орієнтуватись на перспективні напрями розвитку соціальної роботи в Україні та світі, на готовність студентів до прийняття рішень в умовах невизначеності, на розвиток у них уміння мислити творчо та діяти проактивно», – сказала Оксана Жолнович.
Серед учасників зустрічі були представники ЗВО з різних міст України – Запоріжжя, Івано-Франківська, Львова, Луцька, Маріуполя, Миколаєва, Одеси, Тернополя, Черкас, Чернівців, ін., що займаються підготовкою фахівців соціальної роботи. Провідні науковці галузі освіти 23 «Соціальна робота» обговорили існуючі проблеми та виклики, що постали у соціальній сфері, як наслідки агресії рф проти України, усунення та подолання яких вимагає масштабних змін і впровадження нових підходів, як до надання соціальних послуг, так і до змісту професійної підготовки соціальних працівників.
Нові горизонти соціальної роботи в Україні означені! Тепер важливою постає системна співпраця Мінсоцполітики із закладами вищої освіти задля ефективних змін у соціальній сфері та побудови соціально здорового суспільства успішних громадян! Тримаймо стрій!
Слава Україні! Слава ЗСУ! Героям Слава!