У ці травневі дні ми вшановуємо людей старшого покоління, яким випало пройти крізь смертельний вогонь Другої світової війни.
Друга світова — найжахливіша війна, зокрема й в українській історії. Ми пам’ятаємо, що понад 10 мільйонів українців поклали свої життя в цій страшній трагедії, щоб надати можливість вільно жити нам.
163 студенти, викладачі й працівники КПІ заплатили життям за травневу Перемогу 45-го.
Нині, у прагненні до незалежності та свободи, народ України знову змушений зі зброєю в руках захищати свій вибір і право на існування власної суверенної держави. У лавах Сил оборони України, добровільних формуваннях, волонтерській спільноті — тисячі київських політехніків.
На жаль, наш колектив не оминули втрати.
У цій війні героїчно загинули 33 політехніки, серед них: шість студентів; двадцять шість випускників минулих років; один працівник університету. На початку вторгнення зникли безвісти два політехніки: один студент і один випускник.
Вічна і світла пам’ять полеглим.
Викладачі, працівники, студенти КПІ з перших годин російської агресії стали на захист Батьківщини.
В умовах війни університет не припиняв своєї роботи. Триває освітній процес, створюються умови для прийняття нових студентів, забезпечуються основні напрями діяльності.
Політехніки надають всебічну допомогу Збройним Силам України. Створено «Благодійний фонд підтримки Збройних Сил України “Київський політехнік”». Викладачі, науковці, співробітники, студенти беруть участь у численних програмах з розроблення новітніх зразків озброєння й військової техніки, засобів захисту воїнів на полі бою.
Наш опір, нашу віру в Перемогу не зламати, адже за нами правда і рідна земля!
Історія свідчить: наш народ непереможний!
Слава захисникам України усіх часів!
Слава Україні!
З вдячністю і повагою
Михайло Згуровський, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського