В рамках вивчення ОК «Міжнародні та національні соціальні проєкти та програми» 15 травня 2025 року відбулася гостьова лекція на тему: «Методологія людиноцентричного дизайну у плануванні міжнародних соціальних проєктів», яку відвідали студенти магістратури спеціальності 231 Соціальна робота.
Лекторка – Світлана Бєляєва – амбасадорка консультативного центру мережі EducationUSA в Україні, випускниця кафедри філософії поділилася своїм досвідом участі в міжнародних проєктах.
Під час зустрічі Світлана розглянула метод людиноцентричного дизайну (HCD) як підхід, що орієнтується на потреби, бажання та обмеження кінцевих користувачів. Цей метод відрізняється від традиційного тим, що акцентує увагу не лише на функціональних аспектах менеджменту проєктів, а й на глибокому розумінні досвіду користувача.
Інструменти методології людиноцентричного дизайну мають великий потенціал у навчанні менеджменту соціальних проєктів. Метод HCD може значно поліпшити навчальний процес, забезпечуючи краще залучення учнів та підвищення їхньої мотивації.
Використання HCD дозволяє розробляти навчальні програми та матеріали, які є більш доступними та інклюзивними для різних груп, зокрема для людей з обмеженими потребами.
Лекторкою було проілюстровано ключові принципи і переваги застосування елементів людиноцентричного дизайну на основі власного досвіду менторки і фасилітаторки багатьох міжнародних програм і волонтерських ініціатив, зокрема програми Active Citizens («Активні громадяни») від Британської Ради, інноваційної програми для молоді UPSHIFT від ЮНІСЕФ, волонтерських проєктів від Cultura Contra Balas та ін.
Друга частина лекції була присвячена ознайомленню слухачів з роботою EducationUSA – мережі Державного Департаменту США, що складається з понад 435 інформаційно-консультативних центрів для іноземних студентів у понад 175 країнах та забезпечує промоцію вищої освіти у США серед студентів усього світу, пропонуючи точну, повну та актуальну інформацію про можливості навчання в акредитованих вищих навчальних закладах Сполучених Штатів Америки. Лекторка не лише поділилася власними враженнями від навчання у США, а й розповіла про можливості участі студентів та викладачів у стипендіальних програмах та програмах обміну.