На честь 250-ї річниці з дня народження славнозвісного німецького філософа Г.В.Ф. Гегеля 19 листопада 2020 р. – у міжнародний День філософії! – у м. Києві відбувся круглий стіл, який став першим етапом проведення наукової конференції «Гегелівські штудії».
Другий її етап – це онлайн-конференція за темою: «Місце та роль ідейної спадщини Г.В.Ф. Гегеля в європейській та світовій історії», пройде 12 грудня 2020 р.
У чудовій галереї мистецтв «Старовинна книга» учасників круглого столу радо і гостинно приймав Владислав Трубіцин, український арт-бізнесмен, бібліофіл, букініст, меценат, підприємець в антикварно-мистецтвознавчій сфері, відомий соєю підтримкою київської міської культури і людей мистецтва: допомогою музеям і бібліотекам, проведенням фестивалів, видавничою діяльністю, а також активню участю в боротьбі за збереження книжкового ринку «Петровка».
Серед організаторів зустрічі – Іван Степурін, видавець, директор і співзасновник компанії «Самміт-книга», і його брат – Ігор Степурін. Долучилися до заходу і наші колеги з кафедри філософії КПІ імені Ігоря Сікорського – Роман Богачев, в.о. зав. кафедри філософії, Ірина Муратова і Василь Піхорович.
Серед активних учасників – знані філософи Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ Євген Бистрицький, Сергій Пролеєв, Олена Скоморощенко, а також їхні учні з КНУ імені Т.Г. Шевченка. Філософсько-наукову спільноту представили також політологи Андрій Єрмолаєв і Віктор Щербина, Президент Асоціації психіатрів України, суспільний діяч і правозахисник Семен Глузман. Відбулася презентація перекладу українською мовою малої «Науки логіки» Гегеля, здійснену текстологічною групою «Сократ», яка на громадських засадах працює над створенням електронної бібліотеки класичної науково-теоретичної літератури українською та іншими мовами. Очільник цього добровільного об’єднання – Борис Лис, який є і співзасновником громадської організації «Спілка випускників філософського факультету “Філософія та культура”», – також брав участь у заході. Серед співбесідників були Вероніка Селега, Генеральний директор Директорату внутрішньої та гуманітарної політики в Офісі Президента України і засновниця проекту Бібліотека Майбутнього, Юрій Буздуган, експерт з питань індустріального розвитку, Роман Загороднюк, композитор театру і кіно з Європейської кіноакадемії, Олександр Ларін, представник IDEALIST.media.
Активно обговорювалися стан, проблеми і перспективи перекладу класичної і сучасної філософської літератури українською мовою, цілі і форми роботи над цим: започаткування лабораторії перекладу, яка б об’єднала філософів і фахівців-перекладачів, лінгвістів; фінансово-економічні та організаційно-інституційні питання здійснення не лише електронних, але і друкованих філософських видань, кожне з яких має стати подією і центром, навколо якого концентрувалася б культурно-освітня діяльність української філософської спільноти. Йшлося також про талановиту молодь, яка нині цікавиться філософією, працює над вдосконаленням своєї думки і прагне оволодіти справжнім теоретичним мисленням, про роботу київських філософських гуртків та клубів, про підготовку фахівців з філософії та сфери застосування їхніх творчих сил. Спілкування прикрасили презентовані Ларисою Марюхіною ексклюзивні масандрівські вина Міжнародного Дому Вина «Микола Бойко».