Насильство над літніми жінками є надзвичайною проблемою, що, на жаль, є досі актуальною для України та Європі в цілому. Погіршив ситуацію також COVID-19. Гендерне насильство щодо жінок похилого віку часто залишається табуйованим. А літні люди стикаються з багатьма перешкодами, зокрема й з боку відповідних структур, які значно зменшують ймовірність того, що насильство буде розпізнано, повідомлено та припинено. Часто не вистачає необхідної суспільно-політичної дискусії щодо цього.
Оцінка проекту показала, що 75% професіоналів, які працюють у MARVOW, ніколи або рідко брали участь у професійних тренінгах щодо насильства стосовно літніх жінок. Більшість фахівців зазначили, що вони не мали або ніколи не використовували офіційні протоколи та рекомендації під час надання послуг жінкам похилого віку. Те саме спостереження було зроблено і в попередньому проекті MARVOW – WHOSEFVA – де 96,9% з 327 спеціалістів повідомили, що вони «ніколи» або «рідко» відвідували тренінги з насильства щодо літніх жінок.
18 травня 2022 р. – Мережа WAVE разом із п’ятьма іншими партнерами завершила роботу над проектом MARVOW, що покликаний покращити підтримку літніх жінок, які пережили насильство, шляхом міжвідомчої співпраці.
Проект MARVOW розпочався у 2019 році для створення багатоінституційних платформ у трьох країнах: Австрії, Естонії та Греції. Були проведені семінари та тренінги з усіма зацікавленими сторонами, такими як жіночі притулки, консультаційні центри, служби підтримки постраждалих, служби догляду, соціальні працівники, служби охорони здоров’я, поліція та чоловічі консультаційні центри. Під час регулярних керівних зустрічей обговорювалися прогалини та недоліки у відповідних регіонах, була вироблена єдина позиція проти гендерного насильства щодо літніх жінок та розроблено ефективні заходи, пов’язані з винуватцями насильства. Конференції по темах слугували для надання конкретної підтримки жінкам похилого віку, які знаходяться в групі ризику. Були представлені інструменти для оцінки ризику з метою створення покращеної інфраструктури для тих, хто пережив насильство.
Більше інформації за посиланнями:
Ukraine – Alone Under Siege: How Older Women Are Being Left Behind in Ukraine (wunrn.com)