4 серпня 2023 року відбулась спільна лекція Богачова Р.М., завідувач кафедри філософії КПІ ім. Ігоря Сікорського, Ковтунця В. В., заступник Голови Національного агентства кваліфікацій, та Шевцова А.Г., доктор наук, член-кор НАПН України.
Тема лекції – «Професійні стандарти на зміну кваліфікаційним характеристикам: методики та порядок розробки“
Особливу увагу також приділили Європейській рамці класифікації для навчання впродовж життя і акцентували на тому, які мають бути результати навчання.
Лекція відбувалась для партнерів кафедри філософії, співробітників інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України.
А вже 11 серпня 2023 року відбулось друге спільне обговорення Богачова Р.М., завідувач кафедри філософії КПІ ім. Ігоря Сікорського з партнерами кафедри філософії, співробітниками інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України.
Продовжуємо наголошувати на важливості мультидисциплінарності в забезпеченні охорони психічного здоров’я дітей та підлітків» (на прикладі послуги соціальної адаптації).
Тема лекції – “Соціальна адаптація на рівні громади як комплексне продовження медичного лікування”.
Наголосили про проблеми та потреби, озвучені фахівцями первинної ланки та соціальної сфери до початку повномасштабного вторгнення.
Лунали тези про 1) Недостатню кількість фахівців; 2) Низьку обізнаність про психічне здоров’я населення; 3) Недостатню кількість послуг для різних верств населення; 4) Недостатню пріоритетність щодо фінансового забезпечення існуючих послуги; 5) Низьку якість існуючих послуг.
Особливу увагу було приділено Піраміді оптимальної комбінації послуг в сфері охорони психічного здоровʼя ВООЗ: самодопомога, неформальні послуги на рівні громади, послуги в сфері психічного здоров’я на первинному рівні, психологічні послуги в лікарнях загального профілю і послуги в сфері психічного здоров’я на рівні громад, закладки довготермінового перебування та спеціалізовані послуги.
Також говорили про вплив війни на психічне здоров’я дітей та підлітків.
Найважливіші чинники, що визначають ступінь впливу війни такі:
– відсутність базових ресурсів (як-от притулок, вода, їжа, освіта, охорона здоров’я, тощо);
– розрив сімейних стосунків (через втрату, розлуку або переміщення);
– стигматизація і дискримінація (мають значний вплив на ідентичність);
– песимістичний погляд на життя (постійне відчуття втрати та горя, нездатність уявити світле майбутнє) і нормалізація насильства.
Лекція відбувалась для партнерів кафедри філософії, співробітників інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України.