Професорка кафедри Марина Препотенська, маючи змогу вивчати за кордоном досвід роботи різноманітних соціальних служб та творчих об’єднань, проводить культурно-освітню діяльність.
У Парижі, Кракові та в Ольденбурзі відбулася низка виступів М. Препотенської із інтерактивними бесідами щодо подій в Україні, духовного й інтелектуального виживання в сучасних умовах війни і біженства. Представники українських діаспор, біженці, іноземні друзі мали змогу прослухати антивоєнну програму з її есе, поезій та авторських пісень не тільки як співробітника нашої кафедри, а й як членкині НСПУ та НСЖУ, лауреатки багатьох міжнародних літературних та вітчизняних премій.
Презентація нового видання книги «еКОЛОгія душі», що здобула премію «Золота гілка каштану», перед українськими та іноземними друзями стала приводом філософських міркувань.
Зокрема, у соборі св. Володимира в Парижі відбулася бесіда щодо ідей логотерапії В. Франкла, щодо феномену лімінальності в наш час, йшлося про традиції філософського праксису в Україні і Франції як-то кафе-філо, філософське консультування, філософська діалогіка тощо.
Нести дослідницьке натхнення, культуру і творчість нашої країни – безперечно важлива місія тих мільйонів українців, які стали своєрідними амбасадорами своєї держави в Європі.