У передмові гарант ОНП 033 Філософія Рубанець О. М. оголосила про відкриття перших Філософських студій з консультування.
У вступній доповіді завідувач кафедри Богачев Р. М. наголосив на значенні міждисциплінарності у розвитку кафедри філософії, яка є випускаючою кафедрою докторів з філософії та фахівців із соціальної роботи. Важливим завданням на сучасному етапі є розробка практичного виміру філософських досліджень в області гуманітарного знання та підготовка проекту професійного стандарту з підготовки експертів з гуманітарних питань і спрямування міждисциплінарності на вирішення проблеми соціального захисту населення України.
Заступник з наукової роботи, доцент Гераськов С. В. розкрив зміст і структуру міждисциплінарності та мультидисциплінарності в наукових дослідженнях, науковій, проєктній та управлінській діяльності, а також у розвитку публікаційної активності й видавничої справи.
Професор Рубанець О. М. зупинилась на методологічних та організаційних аспектах міждисциплінарності й наголосила на необхідності розробки філософії подолання травм війни й філософського, соціального репрезентаційного компоненту соціальної роботи.
Професор Кальченко Л. В. зробила сучасну презентацію та доповідь із розкриття соціальної роботи як сфери наукових досліджень, наукової, освітньої та фахової діяльності, розглянула теоретичні, практичні та екологічні виміри соціальної роботи, її місце в соціальному управлінні, показала значення соціальних працівників у реабілітаційних комісіях і військовій справі.
Запрошені стейхолдери, а саме доцент кафедри філософії, кандидат соціологічних наук, директор Департаменту соціального розвитку та ветеранської політики Київської обласної державної адміністрації Мещан І. В. зупинився на особливостях міждисциплінарності та мультидисциплінарності в підготовці фахівців із соціальної роботи та особливостях захисту внутрішньо переміщених осіб у Київській області, а голова виконавчого комітету Громадської спілки “Всеукраїнське об’єднання надавачів соціальних і реабілітаційних послуг” Кутаф’єв М. О. підкреслив значення кейсів при формуванні активної життєвої позиції та у процесах реабілітації.
Доцент Школяр Л. В. зупинилась на висвітленні педагогічного складника в соціальній роботі. Вайнілович Н. А. розкрила значення плейбек-театру у процесах реабілітації. Кайс З. В. акцентувала увагу на значенні міждисциплінарності в підготовці курсу з філософського консультування.
У дискусії взяли участь: Гераськов С. В. при розгляді питань автономності наукових середовищ; Рубанець О. М. – тезаурусного підходу в когнітивістиці та розгляду практичної філософії; Щириця Т. В. – нових методологічних підходів у розвитку практичної філософії та Денисенко Н. В. – інституційного підходу в гуманітарному знанні та соціальній роботі.
У заключному слові завідувач кафедри Богачев Р. М. наголосив на конструктивності філософських і наукових розвідок міждисциплінарності в області гуманітарного знання та вирішенні проблем освітньої і професійної підготовки фахівців. Рубанець О. М. подякувала всім учасникам за плідну співпрацю.