Skip to content
Спеціальність 033 Філософія/ Спеціальність 231 Соціальна робота
facebook
youtube
instagram
the Department of Philosophy in Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute
kafedra_filosofia@ukr.net
(044) 204-92-71
  • News
  • About the Department
    • About the Department of Philosophy
    • Research and teaching staff
    • Main features
    • Department’s material and technical basis
    • Громадське обговорення
    • Скринька довіри
  • ВСТУП
    • Вступ до бакалаврату 2025
    • Вступ до магістратури 2025
    • Вступ до аспірантури (PhD) – 2025
    • Official documents
    • Contacts of the Selection Committee of FSL
  • Study
    • E-campus
    • Schedule of classes
    • Бакалаврат
    • Master’s Degree
    • PhD Degree
      • Освітньо-наукові програми
      • Навчальні дисципліни
    • Куратори груп
    • Можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії
    • Графік консультацій
    • Гостьові лекції
    • Наші випускники
    • Official documents
  • Science
    • Scientific schools
    • Наукові публікації НПП кафедри
    • Наукові гуртки
    • Student’s Olimpiads
    • Journal “TECHNE”
    • Conferences
      • Конференції з проблематики соціальної роботи
      • Конференції з проблематики творчості
      • Конференції з філософії
      • Конференції “Гегелевські штудії”
      • Конференції “Глушковські читання”
  • Contacts
  • Українська

Кадровий потенціал ерготерапевтів в Україні

Home > Без категорії > Кадровий потенціал ерготерапевтів в Україні

Кадровий потенціал ерготерапевтів в Україні

Posted on 14.09.202514.09.2025 by admin
0

Науково-педагогічні працівники кафедри філософії беруть участь в Робочій групі з розробки професійного стандарту «Ерготерапевт».

Проєкт Rehab4U провів перше в Україні масштабне дослідження кадрового потенціалу ерготерапевтів, аби краще зрозуміти реальний стан справ у цій ключовій реабілітаційній професії. 

Дослідження охопило 72% медзакладів, що надають реабілітаційні послуги в межах Програми медичних гарантій, а також майже половину членів професійної спільноти Українського товариства ерготерапевтів.

Аналітичні дані свідчать про низку системних викликів. Станом на кінець 2024 року в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 1881 ерготерапевта. З них 1609 уже працюють у медзакладах, що законтрактовані за реабілітаційними пакетами. Водночас лише 62 фахівці здобули профільну освіту за спеціалізацією «Ерготерапія». Це означає, що понад 1800 фахівців зобов’язані пройти цикл спеціалізації тривалістю 6 місяців до 1 січня 2028 року, аби продовжити роботу на законних підставах.

Проблему ускладнює низький рівень обізнаності щодо цих вимог: понад 30% опитаних не змогли впевнено відповісти, чи необхідне їм проходження спеціалізації. Тим часом система освіти наразі не може задовольнити потребу в нових кадрах — станом на 2024–2025 навчальний рік лише 5 університетів здійснюють підготовку магістрів за спеціалізацією «Ерготерапія», на якій навчаються всього 56 студентів. 

Професійна структура має помітний дисбаланс. Серед опитаних членів профспільноти 95,77% становлять жінки. Крім того, найбільше ерготерапевтів зосереджено в Києві, Київській та Дніпропетровській областях. Тоді як у Херсонській, Донецькій і Миколаївській їхня кількість є мінімальною.

  • Компетенції та виклики:

Опитані фахівці оцінюють власні знання як середні або дещо вищі за середні. Водночас вони визнають наявність суттєвих прогалин у практичних навичках — зокрема, у сфері аналізу повсякденних занять, адаптації середовища та підбору допоміжних засобів реабілітації. Попри те, що чимало медзакладів мотивують участь у заходах підвищення кваліфікації, акценти часто зміщуються у бік окремих нозологій, а не системного опанування ерготерапевтичного підходу, який є ядром професії.

  • Як можна посилити кадровий потенціал ерготерапевтів в Україні?

Для покращення ситуації у сфері підготовки та підтримки фахівців доцільно зосередитися на кількох ключових напрямах. Передусім — створення уніфікованої, стандартизованої програми спеціалізації з чітко визначеними цілями, уніфікованими матеріалами та критеріями оцінювання. Це дозволить забезпечити однаковий рівень підготовки для всіх фахівців, які не мають профільної освіти, але вже працюють за фахом.

Для моніторингу професійного розвитку фахівців можна використовувати онлайн-інструменти самооцінки та формати на кшталт супервізій чи менторства. Водночас важливо проводити інформаційні кампанії щодо спеціалізації, а також підтримувати університети й профорієнтацію студентів для залучення нових кадрів.

У регіонах із низьким кадровим покриттям доцільно розглядати механізми контрактування фахівців із сусідніх громад із компенсацією витрат на проїзд та забезпеченням матеріально-технічної бази. Актуальним залишається й формування постійно оновлюваної бази даних про кадровий потенціал, що дозволить ефективно планувати розвиток професії на національному, регіональному та місцевому рівнях.

————    

Проєкт Rehab4U став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу.  

Tags: #Rehab4U, #Реабілітація, участь у заходах

Recent Posts

  • Кадровий потенціал ерготерапевтів в Україні 14.09.2025
  • Центри життєстійкості 12.09.2025
  • Результати фахового вступного іспиту на спеціальність В10 Філософія 12.09.2025
  • Триває тренінгова програма від МедГлобал Україна 08.09.2025
  • Програма інтеграції науки та політики 08.09.2025

Archives

  • September 2025
  • August 2025
  • July 2025
  • June 2025
  • May 2025
  • April 2025
  • January 2025
  • December 2024
  • November 2024
  • October 2024
  • September 2024
  • August 2024
  • July 2024
  • June 2024
  • May 2024
  • April 2024
  • March 2024
  • February 2024
  • January 2024
  • December 2023
  • November 2023
  • October 2023
  • September 2023
  • August 2023
  • July 2023
  • June 2023
  • May 2023
  • April 2023
  • March 2023
  • February 2023
  • January 2023
  • December 2022
  • November 2022
  • September 2022
  • August 2022
  • June 2022
  • May 2022
  • April 2022
  • March 2022
  • February 2022
  • January 2022
  • December 2021
  • November 2021
  • October 2021
  • September 2021
  • August 2021
  • July 2021
  • June 2021
  • May 2021
  • April 2021
  • March 2021
  • February 2021
  • January 2021
  • December 2020
  • November 2020
  • October 2020
  • September 2020
  • August 2020
  • May 2020
  • April 2020
  • March 2020
  • February 2020
  • September 2019
  • August 2019
  • May 2019
  • April 2019

Tags

#231кпі #kpi #socialworkkpi #бур #волонтерство #волонтерськадіяльність #волонтерськіпрограми #кафедрафілософіїкпі #кпи #кпі #соціальна робота #соціальнароботакпі #студентикпі MedGlobal Ukraine PANORAIMA МедГлобалУкраїна Міжнародна співпраця Науково-практична конференція ШІ абітурієнтам викладачі розповідають вступ 2023 вступ 2024 вступ 2025 гендер гостьова лекція день відкритих дверей фсп дні науки фсп журнал Техне конференції круглий стіл міжнародна науково-практична конференція наукова конференція олімпіада олімпіада з філософії соціальні послуги співпраця стейкхолдери творчість театр участь у заходах філософія філософія творчості

Інформація

Про кафедру
Бібліотека
Про ФСП

Вступ

Вступ до бакалаврату
Вступ до магістратури
Вступ до аспірантури
Офіційні документи

Контакти

Україна, 03056, м. Київ,
проспект Берестейський (Перемоги), 37,
КПІ ім. Ігоря Сікорського,
корпус 7, поверх 5, ауд. 530
kafedra_filosofia@ukr.net
© 2024 Кафедра філософії | WordPress Theme: Enlighten by Accesspress Themes