• Враження студентів від виїзного практичного заняття

    Минулими вихідними, за сприяння нашого викладача Ігоря Вікторовича Мещана, ми отримали можливість відвідати Бородянський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням.

    Там ми поспілкувалися з генеральним директором центру Мариною Ганіцькою, ознайомилися з роботою закладу зсередини, а також дізналися, яким чином надається допомога людям з різними потребами.

    ​Варто відмітити роботу всіх працівників центру — якби не їхня згуртованість та сумлінне виконання обов’язків, цей заклад не зміг би функціонувати так ефективно та забезпечувати якісну допомогу тим, хто її потребує.

    ​Під час відвідування ми ознайомилися з умовами проживання підопічних, їхнім дозвіллям та тим, як організована їхня повсякденна діяльність. Особливо вразило, як колектив центру підтримує розвиток особистих інтересів і захоплень кожного, сприяючи їхній самореалізації. Дійсно видно, з яким ентузіазмом Марина Сергіївна вдосконалює роботу центру та намагається створити безпечні й комфортні умови для всіх проживаючих.​

    Наступною нашою зупинкою стало модульне містечко, яке встановлено для людей, які втратили свої домівки під час повномасштабного вторгнення. В цьому містечку є всі умови для тимчасового перебування. Ми змогли оцінити середовище того як влаштоване життя, побут та дозвілля, за три роки там мешканці адаптувалися та працюють над покращенням умов свого перебування.​

    На останок ми відвідали Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації, який був зруйнований російськими військами під час окупації. ​Після завершення відновлювальних робіт центр розпочав свою діяльність з новими можливостями та покращеними умовами.

    Завдяки реконструкції, вдалося значно розширити спектр послуг і забезпечити більш комфортне перебування. Варто відмітити сучасне обладнання, просторі аудиторії для проведення заходів, кімнати для проживання та спортивний зал з великою кількістю тренажерів, що забезпечують можливість для фізичної активності та реабілітації. Крім того, ця установа має сучасне укриття, яке не лише забезпечує безпеку, а й слугує місцем для проведення різноманітних активностей. В центрі реалізовано інклюзивний підхід, де створено всі необхідні умови для осіб з різними фізичними можливостями.​

    Хочемо подякувати Ігорю Вікторовичу, що проявив ініціативу та залучив проведення практичного заняття, в установах, що надають соціальні послуги. Це дало нам не лише теоретичні, а й практичні знання. Отриманий досвід ми згодом зможемо використати у нашій професійній діяльності, що значно розширить наші уявлення та поглибить розуміння реальних умов в сфері соціальної роботи.

  • 15 березня наш Центр відвідав директор Департаменту соціального захисту населення КОДА Ігор Мещан з групою студентів КПІ, які вивчають дисципліну “Управління соціальними проектами“.

    Майбутні спеціалісти ознайомилися із життям та побутом наших мешканців, зокрема відділення підтриманого проживання, мали чудову можливість поспілкуватися безпосередньо з ними, а також Генеральним директором Центру Мариною Ганіцькою. Виїзне практичне заняття було корисним та цікавим. Студенти та й сам викладач відзначили високий рівень проведення таких занять.

  • 19 лютого відбулася онлайн-зустріч, Науково-методичний семінар на тему “Презентація наукової школи міждисциплінарних фундаментальних та прикладних досліджень людини“.

    З доповіддю виступив координатор Міжнародного консорціуму, голова ГС «Центр міждисциплінарних фундаментальних і прикладних досліджень» професор Василь Васильович Крутов. Він представив проект реабілітації та ресоціалізації війскових, ветеранів та цивільного населення різних соціальних груп, що переживають травматизацію різної якості та ступеню в наслідок війни.

    Презентована стратегія базується на врахуванні складної природи людини та заснована на методологічному підході до розуміння сутності людини, як єдності фізичного, психо-емоційного та духовно-інтелектуального складників. Професор Крутов наголосив на актуальності людинознавчих студій та нагальній потребі підсилення філософсько-антропологічних знань в царині освіти всіх рівнів та спеціалізацій.

    Пропоновані ідеї зацікавили аудиторію і було прийнято рішення продовжити обговорення та практичні пошуки в напрямку піднятих Василем Васильовичем питань на наступній зустрічі в рамках роботи науково-методичних семінарів кафедри філософії.